0 Obľúbené
Zľava % na všetky produkty Alba Moda do 22.07.2018! ! Kód: Alba20

Dámske batohy: Praktické riešenie na každý deň

Bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate, nebudú vám vrecká od nohavíc nikdy stačiť. Peňaženka a kľúče sa do nich síce zmestia, ale fľašu s vodou už do nich nedostanete. S menším či väčším batohom je situácia odlišná. Môžete s ním vyraziť na týždenný nákup, cestu na tréning, prehliadku mesta, dovolenku či pešiu turistiku. Zbalíte doň všetky dôležité veci a okrem toho získate slobodu pohybu. Ruky sa vám uvoľnia na to, aby ste sa mohli postarať o svoje deti, skontrolovali navigáciu v telefóne, alebo rýchlo sa napiť vody. Tento článok vám poradí pri výbere toho správneho batohu pre vás a vaše potreby.

Mestské batohy: Elegantní spoločníci do mesta

Mestské batohy sú praktické a elegantné súčasne. Ich menší vnútorný priestor o objeme 5 až 8 l vám poskytne miesto pre váš mobilný telefón, peňaženku, bundu a ďalšiu nákupnú tašku. K dispozícii tak budete mať všetko, čo potrebujete na prechádzku v meste, alebo zábavu po práci s priateľmi. Kožené modely, alebo tie s imitáciou kože dokonca vyhovejú v prípade elegantného oblečenia. Množstvo rôznych úchytiek robí z mestských batohov, vhodnú alternatívu na párty alebo do reštaurácie. Vďaka syntetickým materiálom z ktorých sa vyrobené, je zabezpečená ich trvanlivosť a odolnosť voči vode. Vďaka malým vreckám na zips je o poriadok vždy postarané a s využitím nastaviteľných popruhov ich možno ľahko prispôsobovať.

Moderné batohy: Spoľahliví kolegovia do práce

Moderné batohy, alebo takzvané business batohy poskytujú bezpečný domov pre prenosné počítače do 15 palcov, ako aj množstvo priečinkov na písacie potreby a hrnčeky. Polstrovaná priehradka bezpečným spôsobom uchová váš notebook na nasledujúcu schôdzku. Hlavná komora týchto batohov dosahuje asi 23 l, čo je dostatočne veľa priestoru na všetky potrebné veci. K dispozícii je aj množstvo úložných priestorov na perá, kľúče a smartfóny, ktoré môžete mať na dosah ruky. Šálky na kávu a fľaše možno nosiť vo vzájomne oddelenom vnútornom vrecku alebo vonkajšom vrecku zo sieťoviny. Vystužená spodná časť zaručuje stabilitu a nastaviteľné popruhy poskytujú nekonečné možnosti prispôsobenia.

Neodmysliteľní pomocníci do školy

Notebook, zakladač, poznámkový blok, puzdro na ceruzky, pečivo, fľaša na vodu, hrnček na kávu a športová obuv – toto všetko by sa malo zmestiť do batohu pre školáka alebo študenta univerzity. Objem školských batohov by mal byť preto najmenej 16 až 26 l. Okrem toho by mali byť vybavené nastaviteľnými bočnými popruhmi. Polstrovaná zadná časť zabezpečuje vysoký komfort nosenia aj pri dlhších školských cestách. Elektroniku možno bezpečne uložiť do špeciálnej priehradky na počítač alebo do vrecka na tablety. Fľaše a termosky sa v tomto prípade zvyknú nosiť vo vonkajších bočných vreckách s napínacím pásom. Ďalšie vrecká na zips vpredu, hore alebo po bokoch sú určené na ďalšie drobnosti, alebo kľúče. Pre študentov, pre ktorých sú sklopné sedadlá na univerzitách príliš nepohodlné, sú k dispozícii batohy s integrovaným odnímateľným poduškami.

Športové batohy na voľný čas

Cestovné a športové batohy sú skutočné veľmi univerzálne. Zvyknú byť vyrobené z nanajvýš pevných vode odpudivých materiálov. Zatiaľ čo menšie modely o objeme 5 až 12 l sú vhodné na kratšie výlety na horskom bicykli alebo kolieskových korčuliach - do školy, na pešiu turistiku a cestovanie zvoľte skôr väčšie batohy o objeme 18 až 30 l. V prípade dlhšej turistiky sú dokonca k dispozícii 50 litrové modely. Tento druh batohov na voľný čas zvykne byť vybavený rôznymi bočnými priehradkami, do ktorých možno vložiť športové fľaše. Cyklistickú prilbu, skateboard alebo plášť môžete zabaliť do elastickej siete alebo pripevniť na spodnú časť batohu. Nesmú chýbať malé vnútorné vrecká s úchytkami na úschovu kľúčov a peňazí. V spodnej časti býva takzvaná ochrana proti dažďu. Na pripevnenie trekingových a vychádzkových palíc sa používajú popruhy po stranách. Na vrchnej časti sa zvykne nachádzať priehľadná zásuvka s viditeľným úložným priestorom na mapu. Spodné oddelenie je od toho hlavného oddelené priehradkou, pričom slúži na topánky alebo mokré oblečenie. Možnosť montáže LED svetiel zvyšuje viditeľnosť večer a v noci.

Dôležité pokyny pre údržbu a čistenie

Aby ste sa mohli zo svojho batohu dlho tešiť a aby vám mohol dlho slúžiť, treba sa oň pravidelne starať. Starostlivosť o batohy vyrobené z funkčných materiálov je iná ako o tie kožené. Jednu vec však majú spoločnú: do pračky alebo sušičky nepatrí žiadny z nich.
  • Potné škvrny na popruhoch možno odstrániť špongiou a mydlom na umývanie kože alebo štandardnou mydlovou vodou.
  • Syntetické materiály možno impregnovať.
  • Zipsy batohov môžete pre ich lepšiu funkčnosť namazať silikónovým prípravkom.

Dámske batohy: krátka rekapitulácia

S batohom na chrbte máte všetko, čo potrebujete a zároveň máte voľné ruky. Batohy sú tým pádom oveľa praktickejšie ako kabelky. Vďaka objemom od 5 do 50 l sa batožina stáva praktickým spoločníkom - v každodennom živote aj na dlhších cestách. Dajte prednosť takému batohu, ktorý sa vám bude páčiť a s ktorým si užijete peknú prechádzku mestom alebo absolvujete športový výlet. Niektoré batohy možno vnímať aj ako praktickú alternatívu k business taškám a aktovkám. Vždy ich preto vyberajte s ohľadom na účel, ktorý by mali spĺňať.

  • Na prechádzku po meste a na zvláštne udalosti vyberajte zo širokej ponuky elegantných, ale aj športovo ladených modelov s prihliadnutím na ich dizajn. Získate praktického príručného pomocníka, do ktorého sa zmestia všetky dôležité veci, ako peňaženka, kľúče či kozmetika.
  • Ako praktického spoločníka do školy či práce zvoľte univerzálny batoh s priehradkou na notebook alebo tablet a extra vreckom na peňaženku. Tento typ batohu je dostupný v elegantnom alebo športovom vyhotovení.
  • Žiaci a študenti sa spoliehajú na trvanlivé batohy s oddelenými priehradkami na elektroniku a rôzne priečinky na nápoje. Malé extra vrecká so zipsom slúžia na úschovu dokladov a peňaženky.