0 Obľúbené
Zľava 20 % na všetky šaty od Alba Moda do 22.07.2018!  Kód: Alba20

Legíny - od módneho výstrelku k praktickému kúsku

Na začiatku to bol výstrel do tmy, ktorý už na prehliadkových mólach zožal nielen pozitívne reakcie. Ku podivu sa aj napriek týmto rozšíril medzi davy, ktoré rozdelil na dva tábory, ktoré ho buď milovali alebo nenávideli. Keď však po čase došlo k renesancii a dámske legíny sa opätovne objavili na scéne, o ich mieste na módnom nebi sa prestalo pochybovať. Práve naopak, vyčlenili im tam relatívne stabilný priestor.

Ak aj vy patríte k ich fanynkám, urobte im miesto vo vašom šatníku. Legíny sa vám odplatia skvelou službou. Nie sú totiž len vysoko pohľady priťahujúce, ale aj pohodlné na nosenie, skladovanie, prepravu, údržbu...Jednoducho vysoko praktické po všetkých stránkach, teda oceniteľné hlavne vysoko pragmatickými nositeľkami.

Alternatívy pre dámske legíny

Okrem základnej formy dámske legíny poskytujú aj variácie z nich vychádzajúce. Pokiaľ ste sa tak celkom nestotožnili s týmto kúskom, no predsa len vám neustále behá po rozume a chceli by ste ho vyskúšať, môžete siahnuť napríklad po nasledovných variantoch:

  • Jegíny – spojenie džínsov a legín do jedného kúsku ponúka to najlepšie z oboch. Zips, gombík, vrecká, pás a strečový materiál zabezpečia športovo pohodlné nosenie a zároveň menej vyzývavý look.
  • Tregíny – slovná hračka odvodená od trousers + legins kombinuje trochu viac klasiky ako predchádzajúci jegínový model, preto sa na legínach tohto typu môžu vyskytnúť dokonca aj puky či štepovanie v ich líniách.

Ktorýkoľvek typ zvolíte, všetky si môžete objednať z pohodlia domova v e-shope Stilago.

Dámske legíny športovo alebo elegantne?

Nakoľko legíny nie sú len obyčajné pančuchy, aj ony sa chcú páčiť a ponúknuť viac. Viac farieb, vzorov, materiálov i dĺžok. Aj v e-shope Stilago môžete vyberať z nasledovných možností:

Jednofarebné alebo vzorované legíny – kým basic prevedenie doladíte k akémukoľvek zvršku, vzorované či farebné legíny sú pútačom samy o sebe. V tomto prípade je vhodné nechať im naplno vyniknúť a vrchný diel voliť naozaj striedmo.

Matné alebo lesklé legíny – lesk ako taký je ďalším zvýrazňujúcim elementom, ktorý dokáže z nenápadného looku spraviť pútajúci. Ak je vaším cieľom práve to, smelo do toho. Lesklé legíny sú vhodné k večerným party outfitom alebo vyslovene športovým štylizáciám, kým nenápadne matné kúsky sú praktickými doplnkami na každý deň.

Dlhé alebo capri legíny – originálna dlhá klasika postupne zatúžila vyskúšať aj niečo nové, tak ubrala z dĺžky. Zatiaľ čo trojštvrťové legíny sa najlepšie cítia pri športových a ležérnych aktivitách, dlhé gustiózne zvládnu aj vyššie nároky večernej party.

Kedy a kam nosiť legíny?

Kým v prvej vlne išlo o vyslovene športový typ oblečenia vhodný na deň a súvisiace činnosti, postupne sa dámske legíny prebojovali aj do večerných outfitov a ocitli sa v žiare reflektorov. Vďaka tomu sú kombinovateľné a nositeľné na mnohé príležitosti a rovnako pohodlne sa v nich môžete cítiť pri náročných fyzických aktivitách i na večernej párty.

Športové legíny pre denné aktivity

Pokiaľ vám práca dovoľuje alebo si dokonca žiada športovo či ležérne ladený outfit, legíny v ňom zaručene majú svoje miesto. A nemusí ísť len o prácu či školu. Pieskovisko s deťmi, výlety, cestovanie, nákupy i káva s priateľkami, legíny vám spríjemnia pobyt i cestu kamkoľvek.

Lesklé legíny na večer

V kombinácii so spoločenským topom, vysokými opätkami a listovou kabelkou dokážete vyčariť vhodný večerný outfit za pár minút. Dokonca ho hravo zbalíte aj do dennej tašky do práce a vaša premena na večernú party divu bude expresná.

Legíny - celoročný kúsok do takmer každého počasia

Funkčné a vysoko praktické dámske legíny majú za úlohu do určitej miery zahriať, no určite nielen to. Práve vďaka tejto vlastnosti sú vhodné takmer do každého počasia, okrem letných horúčav, kedy ich kvality nemusia byť náležite ocenené. Akékoľvek iné poveternostné výčiny sú však dostatočnými príčinami na nosenie legín. Od letnej búrky, po zimnú fujavicu nevynímajúc. Ideálnou sezónou, kedy ich oceníte hádam najviac, je prechodné obdobie, kedy sú rána ešte a večery už chladné.

Ako a s čím kombinovať dámske legíny?

Širokospektrálny dámsky odev poskytuje naozaj pestrú paletu kombinácií, z ktorých si vyberie každá konfekčná veľkosť. Či máte pár kíl menej alebo navyše, potrebujete vykorigovať disproporcie, zvýrazniť dolné partie a odlákať pozornosť od vršku, alebo len jednoducho zahriať, zavolajte si na pomoc legíny.

Dlhšie i kratšie varianty – pokiaľ je všetko vhodne prispôsobené proporciám postavy, s legínami je možné kombinovať takmer akúkoľvek dĺžku. Lebo aj legíny môžu byť nielen dlhé, ale i trojštvrťové.

Vyváženosť v šírke – keďže legíny sú priliehavého strihu, ktorý sám o sebe priťahuje pohľady viac ako ležérnejšie ladené diely, je vhodné kombinovať ich s menej priliehavými kúskami oblečenia. To umožní dosiahnuť proporcionálnosť celého outfitu a nepôsobiť zbytočne prehnane.

Asymetrii sa medze nekladú – priliehavý spodný diel, navyše v neutrálnej čiernej farbe, nechá vyznieť aj výraznejšej, či už farebne alebo strihovo, vrchnej časti. Nepravidelný top alebo sukňa si tak prídu na svoje zaručene viac ako pri neutrálnych pančuchách.

Okrem praktických vlastností tento kúsok dámskeho oblečenia ponúka aj kombinácie a variácie, v ktorých si isto nájdete, čo vám najviac vyhovuje. Pokiaľ viete, ako na to, nájsť tú správnu mieru nie je až taký problém.
  • Topy, blúzky, tričká – mierne rozšíreného alebo úplne voľného strihu, viac či menej predĺžené, materiálovo a strihovo ladiace.
  • Pulóvre a kardigány – pokiaľ potrebujete zakryť vrchné partie alebo sa len chrániť pred chladom, teplejšia vrchná časť splní účel.
  • Šaty a sukne – legíny svojimi materiálmi a priliehavým strihom nahrádzajú pančuchy, preto ich využitie so šatami či sukňami vôbec nie je nemiestne, práve naopak. Športové, ležérne či šaty košeľového strihu si ich niekedy žiadajú samé.
  • Šortky – mladšie ročníky našli záľubu aj v tejto menej tradičnej variácii a chladné letné rána zvládnu s prehľadom v legínach so šortkami, kým cez deň si užijú voľnosť šortkovú.
  • Vysoké opätky, platformy, sandále, ale aj baleríny, čižmy a čižmičky – čím vyššie, tým lepšie, nakoľko legíny zvýrazňujú nohy, ktoré výška podpätkov dokáže ešte viac podporiť. A hoci v správnej symbióze zvládnu aj balerínky, pri bezopätkových formách radšej opatrne.
  • Listová kabelka, letná plátená taška, nadrozmerná kabelka – v dámskych legínach v kombinácii s mini alebo maxi kabelkou zaručene neuniknete pozornosti. Takže, kým cez deň môžete zbaliť čokoľvek, na večer aj tak viac ako listovku nebudete potrebovať.

Vyberte si tie vaše dámske legíny z ponuky e-shopu Stilago a užite si ich výhody kedykoľvek na ne dostanete chuť.