0 Obľúbené
Zľava 20 % na všetky šaty od Alba Moda do 22.07.2018!  Kód: Alba20

Letné šaty na každú príležitosť

Leto je obdobím výletov a úletov a pokiaľ sú iné časti roka o čosi konzervatívnejšie, v lete je povolené snáď všetko. Či je to výsledok letných horúčav alebo farebných drinkov je diskutabilné, každopádne sa na to nehneváme.

Aby sme si vedeli leto dokonale vychutnať so všetkým, čo k nemu patrí, mali by sme sa vo svojej vlastnej a zároveň aj druhej koži cítiť príjemne. Vhodný outfit nám v tom zaručene pomôže, preto by pekné letné šaty v dámskom šatníku určite nemali chýbať. Ako vybrať tie pravé, správne sadnúce, v ktorých sa budete cítiť uvoľnene a pritom stále žensky?

Dámske letné šaty pre každú vekovú kategóriu

Práve dámske šaty sú tým skvelým kúskom šatníka, ktorý robí dámy v každom veku výnimočnými. Lebo sú to práve šaty, ktoré dokážu so ženskou postavou divy, ktoré páni tak zbožňujú. A to aj preto, že oni si tento pôžitok môžu dopriať len na dámach. Letné šaty sú o to výhodnejšie, že v letných horúčavách poskytujú voľnosť a ľahkosť s pánskymi outfitmi nie vždy spojené.

Do ktorejkoľvek vekovej kategórie spadáte – od malej slečny, cez mladé dámy, až po zrelé ženy, dámske šaty z ponuky Stilago vám poslúžia s prehľadom i nadhľadom.

Puzdrové alebo šaty do A?

Správny strih je základom úspechu skvelého looku a ešte lepšieho pocitu. V kombinácii s vhodným materiálom robia zo šiat druhú kožu vďaka ktorej sa môžete cítiť presne tak, ako potrebujete. Ak vám puzdrová klasika nevyhovuje a v letných horúčavách radšej siahate po uvoľnenejších strihoch, rozšírená sukňa, vrchný diel alebo aj oba umožnia dýchať celému telu.

Letné šaty s rukávmi aj bez rukávov

Šaty na ramienka alebo dokonca bez nich sú vhodné na voľné dni, kým do práce či spoločenské akcie je vhodnejšie siahnuť aspoň po malých motýlikových rukávoch zahaľujúcich prinajmenšom plecia. A hoci rukávy sa môžu zdať ako malicherná maličkosť, vhodne strihané rukávy na letných šatách sú pri letnom potení viac ako dôležité. Chodiť s mapami v podpazuší nie je predsa nič príjemné.

Krátke alebo dlhé letné šaty?

Strih, dĺžku a potlač prispôsobte okolnostiam. Všetkým okolnostiam – od subjektívnych, až po objektívne. Pokiaľ sa necítite dobre v dĺžke nad kolená, midi šaty alebo dlhé letné šaty vám stále dokážu poskytnúť požadovanú voľnosť a ľahkosť. A pokiaľ deň strávite v slušivej pracovnej dĺžke šiat, v letný večer a dlhú noc nič nebráni predĺžiť aj dĺžku šiat. Dlhé šaty predsa pôsobia o čosi záhadnejšie aj viac sexi, nakoľko dávajú priestor fantázii.

Jednofarebné alebo vzorované šaty na leto

Letná nálada je aj o farbách. Preto by dámske letné šaty nemali zabúdať ani na ne. Pestré či rozkvitnuté vzory, ale aj asymetriu a geometriu si letné ulice priam žiadajú. Zostať v lete sivou myškou sa určite neoplatí. Ak aj preferujete jednofarebný základ, doplňte ho pestrou nadstavbou. Veď kedy žiariť, ak nie v lete?

Kedy a kam nosiť letné šaty?

Chameleón prispôsobiteľný každej situácii. Aj tak možno nazvať letné šaty, ktoré môžete nosiť skutočne na každú príležitosť. Letné šaty pri správnom výbere strihu a materiálu a zvolení vhodných doplnkov urobia aj z bežného dňa výnimočný a zo zdanlivo bezvýznamnej udalosti zážitok.

Šaty na leto do školy i do práce

Horúce letné dni nie sú pre všetkých len dňami oddychu. Mnohým práve v tomto období pracovná či školská sezóna vrcholí. Aby ste v každej poveternostnej či aktuálnej situácii dokázali podávať čo najlepší výkon, potrebujete sa cítiť pohodlne. V správnych šatách to pôjde určite lepšie, nakoľko svoju pozornosť budete môcť sústrediť presne na to, na čo potrebujete. Bez okolkov, poťahovania či nevhodných pohľadov. Puzdrové šaty na leto alebo šaty s rozšírenou sukňou a malými rukávmi z príjemného materiálu sú slušivé a do pracovného i školského prostredia ideálne.

Letné šaty na voľný čas

Na výlety, dovolenku pri mori, voľnočasové aktivity, cestovanie alebo len tak. Letné šaty na voľný čas využijete kamkoľvek sa pohnete. Športové či romantické šaty, cargo šaty, plážové šaty či akékoľvek iné, chvíle oddychu by mali každopádne byť prispôsobené vašim predstavám. Pokiaľ viete, čo chcete, vybrať letné šaty nie je problém. V ponuke Stilago určite nie.

Spoločenské akcie v letných šatách

Okrem práce a relaxu sa v lete častejšie vyskytujú aj príležitosti, na ktorých je vhodné dodržiavať určité dekórum, na ktorom majú šaty vysoký podiel.

  • Letné šaty na letný večer – aj večera s partnerom v peknej reštaurácii chutí inak v pekných šatách. Veď kto by nechcel vo vzácnej chvíli vyzerať čo najlepšie?
  • Šaty na letnú párty – v záhrade, pri bazéne, na záhrade, terase...ruku na srdce, túžime po nich všetky. Raz za čas určite. A kdekoľvek sa koná, letné šaty zaručene k párty patria.
  • Letné šaty na oslavu – firemnú, rodinnú, priateľskú, viac či menej formálnu. Šaty sú univerzálnym kúskom, v ktorom môžete absolvovať každú oslavu.
  • Dámske šaty na letnú svadbu – leto je aj obdobím svadieb či iných radostných udalostí. A hoci súčasná pani móda je viac ako benevolentná, predsa len, dáma na svadbe v akejkoľvek funkcii vždy najelegantnejšie vyznie v šatách.

Ako a s čím kombinovať šaty na leto?

V dnešnej dobe už skutočne s čímkoľvek a akokoľvek. Ak si však aj v lete chcete zachovať ten správny šmrnc štýlovej dámy, až tak celkom bez rozmyslu to nebude. Zachovať triezvosť a držať sa pravidla: „menej je viac“ sa oplatí aj v tomto prípade. Možnosti sú však bez limitov.

  • Sandále, baleríny, žabky, klinové podpätky, ihličky, klasické lodičky, letné čižmy... – dnes už snáď neexistujú topánky, ktoré by ste k letným šatám nemohli obuť.
  • Bolerká, kardigány, letné saká, štóly a prehozy – na chladnejšie letné večery je vhodné poistiť sa niečím ľahkým na ramená. Letné šaty zvládnu ľahšie i hrejivejšie kúsky.
  • Klobúky, šiltovky, šatky a šály – keď si letné slnko žiada vyššiu ochranu, pokrývka hlavy určite padne vhod a romantický či športový look nadobudne jasnejšie kontúry.
  • Kabelky cross-body, plátené a veľké letné tašky, O-bagy a iné bagy rôznych tvarov, veľkostí a vzorov – letným taškám sa medze nekladú.
  • Opasky, koráliky, veľké náramky, kokteilové prstene – aj toto všetko patrí k letu, teda zaručene aj k letným šatám.
  • Tetovanie – ak nosíte módny doplnok priamo na tele, letné šaty mu viac ako akékoľvek iné umožnia dokonale vyniknúť.

Všetky uvedené modely ako aj mnohé ďalšie letné šaty nájdete v e-shope Stilago.sk.