0 Obľúbené
Doprava zadarmo do 20.8.! Kód: SF34

Dámska obuv

Na rozdiel od výroby látok, výroba obuvi a topánok nebola historicky ženským priemyslom. Považovala sa skôr za "prácu mužov", čo platilo takmer univerzálne. V devätnástom storočí ženy však nikdy neboli v šľachtickom postavení v žiadnom správnom zmysle tohto pojmu a ich vzťah k priemyslu začína len zavedením systému rozdelenia práce, ktorý sa používal viac ako pol storočia pred nástupom strojov a továrni. Využívanie strojov šetriacich pracovnú silu na výrobu obuvi a topánok patrí do pomerne novšej kapitoly v našej priemyselnej histórii. Neexistuje žiadne iné z našich dôležitých výrobných odvetví, v ktorom by strojové zariadenia mali taký úspešný a rýchly posun. Napriek tomu, že viac ako päťdesiat rokov po založení prvého bavlneného mlyna v Massachusetts sa topánky naďalej vyrábali po primitívnych ručných metódach, v súčasnosti dokonca aj tie najmenšie detaily procesu výroby robia strojové zariadenia.

Spolu s rozširovaním priemyslu bol vyvinutý systém rozdelenia práce, ktorý výrazne zvýšil možný výkon. Tento systém vznikol postupne a druhá polovica 18. storočia bola časom prechodu z obdobia individuálneho obuvníka, ktorý robil celé topánky, až do obdobia "tímu", keď bola práca rozdelená a jeden človek vykonával len jediný proces.

Tento systém, v ktorom sa každý pracovník, ktorý sa riadil jediným procesom javil, že je oveľa lepší ako robiť celú topánku jediným robotníkom. Obuvníci neboli pomalí, zistili, že v novom systéme môže byť práca žien v rodine využitá na šitie a viazanie zvrškov v domácnosti, ktoré sa následne vrátili do obdhodu. Od začiatku sa obuvníci špecializovali na výrobu topánok pre dámy, a to možno čiastočne súvisí s veľkým podielom žien, ktoré tam pôsobili.

Impulzom, ktorý prinášal úspech pokusov o rozdelenie práce, bol vznik mnohých tovární na výrobu obuvi. Tieto továrne však boli iba malými budovami, z ktorých veľkí predajcovia rozdávali materiály, ktoré by mali spracovávať obuvníci v domácom alebo províznom systéme. Títo predajcovia obuvi, alebo výrobcovia, ako sa nazývajú, používali továrne ako miesto, kde nahromadili materiály, mali rôzne druhy kože narezané do "zvrškov", a z ktorých sa venovali práci pre okolité obchody. Dnes sa už pri výrobe obuvi používajú najmodernejšie postupy a technológie, ktoré prácu urýchľujú a zároveň skvalitňujú.

Význam dámskej obuvi 

 V súčasnej dobe obuv vyjadruje najmä módny štýl, ktorý osobne najviac preferujeme. Neslúži výlučne na ochranu nohy v neprístupnom teréne, ako tomu bolo kedysi, ale výber obuvi je skôr spojený s funkciou použitia. Hlavne dámy vyberajú svoju obuv podľa príležitosti, na ktorú sa chystajú od slávnostných udalostí až po funkčný tréning. Nemenej dôležitým faktorom kúpy je aj móda, ktorá udáva svoje trendy každý rok, a tým sa mení aj kolekcia obuvi. Jeden rok sú módne topánky s vysokými podpätkami a na ďalší rok to môžu byť práve topánky na platforme.

Súčasná obuv sa líši vo svojom štýle, prevedení a cenovej relácii. Základné letné sandále môžu pozostávať len z jedného tenkého a jednoduchého pásiku a môžu byť predávané za nízku cenu. Vysoká módna obuv, ktorá je vyrábaná známymi dizajnérmi je väčšinou vyrobená z drahých a kvalitných materiálov, pri ktorej je použitá zložitá konštrukcia a dané kúsky je možné zaobstarať si za niekoľko stoviek eur. Do tejto vyššej cenovej kategórie môžeme zaradiť aj obuv určenú na špeciálne účely – napr. na horolezectvo alebo lyžovanie.  

 Všeobecne sa obuv vyrába z kože, syntetických materiálov a textilných materiálov. V našej ponuke nájdete obuv v rôznych prevedeniach spomínaných materiálov, kde si dávame záležať na kvalitu prevedenia a používaných technických postupov.

 Dámska obuv online 

 V našom e-shope nájdete dámsku obuv rôznych svetových značiek v zaujímavých prevedeniach a vždy zohľadňujúcu aktuálne módne trendy. Môžete si byť tým isté, že ste na správnej adrese pri výbere tej správnej obuvi na danú príležitosť. Veľkou výhodou je objednanie tovaru z pohodlia vášho domova, kde nájdete celú našu kolekciu spolu s prebiehajúcimi zľavovými akciami. Nákup obuvi rýchlo a ľahko je pre nás vždy na prvom mieste a snažíme sa neustále skvalitňovať naše služby a neustále rozširovať náš sortiment.

 Na výber máte obuv rôznych značiek ako napr. Ara, Alba Moda, Gabor, Kappa, Rieker, Wenz a mnohé ďalšie. Náš prehľadný filter vás bude sprevádzať po celú dobu vášho hľadania tej správnej obuvi na konkrétnu príležitosť. Či už hľadáte klasický štýl alebo strih alebo extravagantnejší a unikátny kúsok u nás zaručene nájdete tie dokonalé topánky, po ktorých ste vždy túžila. Neváhajte a navštívte náš e-shop, aby vám v budúcnosti neunikli žiadne horúce trendy sezóny a inšpirácie! Zostanete tak vždy o krok vpred a s ľahkosťou budete nasledovať aktuálne módne trendy bez zdĺhavého hľadania v obchode.

 Dámske poltopánky 

 Dámske topánky sa menia vo veľkom štýle, rovnako ako aj ženy, ktoré ich nosia. Je takmer nemožné presne pomenovať každý typ dámskej topánky, avšak existujú celkové kategórie topánok do ktorých je možno umiestniť ten ktorý kúsok. Každá kategória v sebe ukrýva množstvo rôznych typov a štýlov, ktoré sa hodia pre každý typ ženy a nadchádzajúcej udalosti.

Dámske poltopánky sa vyznačujú svojou pohodlnosťou, nakoľko nemajú vysoký opätok ako je to u iných druhov dámskych topánok. Celkovo môžeme povedať, že poltopánky opticky zjemňujú nohu a v kombinácii so sakom, košeľou alebo nohavicami bývajú veľmi obľúbené ako súčasť pracovného odevu alebo do kancelárie.

U nás nájdete dámske poltopánky na rôzne príležitosti, či už klasické v tmavých farbách do práce prípadne pestrejšie farby na voľné dni.

 Ako si správne vybrať obuv 

 Ešte predtým, ako začnete skúšať topánky odporúčame vám, nechať si odborne zmerať dĺžku nôh. Dôležitým faktorom je zmeranie príslušnej topánky priamov v stoji na chodidle, aby topánky zodpovedali vašim fyziologickým predpokladom. Skôr u dám je predpoklad rozličných typov chodidla, preto je výber toho správneho tvaru nesmierne dôležitý a treba mu venovať patrične viac času. Pred samotnou kúpou je dobré vyskúšať si obe topánky kôli rozličnosti chodidiel. Vyberajte obuv skôr o pol centimetra väčšiu, než je vaša aktuálna veľkosť aby ste mali aj po dlhšej chôdzi svoj komfort a netlačili vás hneď vaše topánky. Zabezpečením dostatočného miesta v topánke umožníte vašim prstom viac možného pohybu a zabránite tak deformácii nôh. Vyberajte vždy obuv s ohľadom na spôsob použitia. V našom e-shope vám pomôže aj veľkostná tabuľka podľa ktorej budete vedieť, aká veľkosť je pre vás najvhodnejšia.  

 Nemenej dôležitou súčasťou každej obuvi sú vložky do topánok. Sú dostupné v rôznych druhoch a mimo iného pomáhajú riešiť konkrétny problém. Pre nositeľa obuvi s plochou nohou, nadmernou potivosťou, pálením chodidiel či pocitom studených nôh zabezpečujú príslušný komfort. Veľmi dôležitým faktorom je najmä podpora členku a strednej časti klenby. Dámy, ktoré nosia vysoké podpätky ocenia funkciu pevného obutia a stability v tomto type obuvi.

 V našom e-shope Stilago nájdete obuv na každú príležitosť. Či už ide o spoločenskú obuv, vychádzkovú obuv buď celoročnú alebo zimnú, športovú obuv , rekreačnú obuv alebo domácu obuv – u nás si zaručene vyberiete. Nechajte sa inšpirovať našou vždy aktuálnou a bohatou ponukou kvalitnej obuvi, ktorá splní aj vaše najnáročnejšie požiadavky.