0 Obľúbené
Doprava zadarmo do 20.8.! Kód: SF34

Dámske lodičky - klasika nadovšetko 

Dámske lodičky patria k nadčasovej obuvi, ktorá z dámy robí dámu. Hoci tomu nebolo vždy tak, nakoľko lodičky boli vo svojich prvopočiatkoch výsostne pánskou záležitosťou. Dnes už však nemusíme byť na pochybách, že ženská noha patrí do lodičky viac ako pánska a črievičky tohto typu by ste v pánskom botníku hľadali márne. Dámy však majú v tomto smere niekoľko možností, ktoré rady využívajú. A práve tieto varianty nájdete aj v e-shope Stilago.

Klasické lodičky – jednoduché, nezapínateľné, jednoducho obúvateľné, krásne tvarujúce. Presne taká je lodičková nadčasová klasika, ktorá by nemala chýbať vo výbave žiadnej dámy akejkoľvek vekovej kategórie.

Lodičky s remienkom – pokiaľ sa cítite istejšie v zapínacích topánkach, prípadne vám tvar, veľkosť či iné detaily nedovoľujú pohodlný pohyb v klasike, lodičky na zapínanie sú istotou. Istotou pohodlia i pekného tvaru.

Lodičky s voľnou pätou – sling obuv – sú variantom určeným na teplejšie obdobie. Pokiaľ vám situácia nedovoľuje nosiť sandále, no radi by ste si dopriali eleganciu i pohodlie v jednom, siahnite po sling obuvi, ktorá vám toto prianie splní. Lodičky s voľnou pätou – sling sú vhodné aj na spoločenské akcie, kedy spod šiat ukážete len zakrytú špičku, kým päta je voľná a pripravená na pohodlný pohyb, trebárs aj tanečný.

Lodičky s voľnou špičkou – peeptoe – opakom sling obuvi je otvorená špička, ktorá sofistikovane ukazuje vašu pedikúru. Peeptoe lodičky pekne vyznejú pri spoločenských šatách na svadbe, plese, na letnej párty či v divadle. Menej vhodné do kancelárie, zato prípustné do spoločnosti, tieto dámske topánky v správnom prevedení z vás spravia zvodnú dámu.

Nadčasové lodičky pre dámy 

Aby vaše lodičky pôsobili a vytrvali nadčasovo, investujte do ich výberu. Siahnuť po vhodných materiáloch, tvaroch a farbách sa zaručene oplatí.

Dámske lodičky z pohľadu materiálu 

 • klasické kožené lodičky vždy boli a pravdepodobne ešte dlho zostanú overenou verziou maximálneho pohodlia. Druhá koža, ktorá je mäkká, priedušná a prispôsobujúca sa tvaru chodidla mu dokáže poskytnúť najlepší komfort.
  Povrchová úprava kožených lodičiek môže byť hladká alebo lakovaná, prípadne brúsená – velúrová (semiš), nubuk.
 • Textilné materiály na lodičky – (ne)tkané používané na ľahšiu letnú obuv.
 • Syntetické materiály – umelá useň, koženky, pryž a iné, menej priedušné materiály, ktoré dokážu poskytnúť vhodné vlastnosti a dostatočné pohodlie.
 • Kombinované materiály na dámsku obuv

Tvary dámskej lodičky 

Od špicatých, cez okrúhle, až po hranaté, dámske lodičky od svojho vzniku prešli rôznymi tvarovými úpravami. Tvarovalo sa pritom od špičky po opätok, vyrezávalo na prstoch i na päte, zapínalo i nezapínalo na remienok. Tvarovanie dámskych lodičiek si pani móda berie na mušku v časových sínusoidách, k overenej klasike sa však podchvíľou vracia. Bez ohľadu na vrtochy pani módy by ste sa pri výbere tvaru lodičiek mali riadiť tvarom a veľkosťou vášho chodila. Len tak dokážete poskytnúť potrebný komfort nielen svojim nohám, ale i chrbtici.

Lodičky a ich farby a vzory 

Hoci lodičky patria k najdecentnejšej dámskej obuvi, ani ony nemusia byť len čisto konzervatívne. Práve naopak. Farebná paleta v ponuke e-shopu Stilago ponúka nielen jednoduchú čiernu eleganciu, ale i aktuálne perforovanie, bodky, mašle, vzory, remienky a kamienky, ktoré ozvláštnia nielen topánky, ale i celý look.

Výška podpätku dámskej obuvi  

Správny výber podpätku je hotová veda, obzvlášť, keď dnešných možností je viac:

Nízke podpätky do 5 cm – sú ideálnym spoločníkom na každodenné nosenie do práce, do kancelárie i mimo nej. Pobehovať celý deň na vysokých ihličkách nie je jednoduché a pre vaše nohy ani zdravé, preto siahnuť po decentnom nízkom opätku je vysoko praktické. Lodičky s opätkom do 5 cm vám poskytnú pohodlie a zároveň stále vyzeráte ako dáma.

Vysoké podpätky 7 - 9 cm – vhodné na príležitostné nosenie alebo spoločenské akcie. Lodičky na vysokom opätku dokážu nohy krásne predĺžiť, postavu upraviť a pritiahnuť pohľady, hlavne tie mužské.

Extra vysoké podpätky 11 cm – predstavujú skôr extrémy, v ktorých sa bežne pohybovať nedá, prípadne až po dôkladnom tréningu. Nohy síce maximálne predĺžia, no zároveň môžu byť aj nebezpečné. Lodičky tohto typu sú skôr vhodné do interiéru, nakoľko exteriérové nerovnosti im neprospievajú.

Ihličkové opätky – najklasickejšie a jednoznačne najžiadanejšie opätky, ktoré páni tak milujú, lebo na nich by to oni jednoducho nezvládli. Tenučké opätky strednej výšky pôsobia rafinovane žensky a dokážu vytvarovať postavu a zároveň dotiahnuť outfit do dokonalosti. Pohybovať sa na nich však nemusí byť tak celkom jednoduché.

Kužeľovité opätky – zužujúce sa smerom nadol, poskytujúce o čosi lepšiu stabilitu, sú opätky v tvare kužeľa. Stále pôsobia zvodne žensky, no už začínajú trochu viac myslieť aj na praktickú stránku ich nosenia.

Široké opätky – sú zamerané na lepšiu stabilitu a pohodlie, pričom stále dokážu postavu opticky predĺžiť. Široké opätky rôznych tvarov sú skôr módnou záležitosťou a hoci pánom sa už tak celkom nepozdávajú, stále sú lepšie ako žiadne. Široké opätky sú vhodné pre pevnejšie postavy, ktoré na vysokých ihličkách pôsobia neprimerane a zároveň zaťažujú nohy viac.

Klinové opätky – sú rafinovaným vynálezom prepožičiavajúcim výšku so súčasným ohľadom na pohodlie nositeľky vďaka rozloženiu váhy na chodidlo. Optimálne pre každý typ postavy, lodičky na klinových podpätkoch spájajú viac v jednom.

Platformy – predstavujú obdobu klinových opätkov, ku ktorým doplnili vyváženú podrážku, aby sklon špičky a päty nebol neprirodzene veľký. Platformy sú obľúbené medzi mladšími ročníkmi a pôsobia módne a štýlovo.

Lodičky na každú príležitosť 

Dámska obuv predstavuje dôležitý doplnok celého looku, ktorý ho dokáže rovnako dôkladne pozdvihnúť ako položiť na lopatky.  Lodičky patria k celoročným základným kúskom dámskeho botníka, preto investovať do tých správnych sa zaručene oplatí. Nejde totiž o žiadnu sezónnu či príležitostnú obuv. Lodičky znosíte skutočne kedykoľvek a kamkoľvek.

 • Do práce a do školy – jar, leto, jeseň... v našich zemepisných šírkach dostávajú dámske lodičky priestor v podstate trištvrte roka. Pokiaľ pracujete v kancelárii či úrade, určite po nich siahate aj v zimnom období počas pobytu v interiéri.
 • Na spoločenské akcie – lodičky jednoznačne patria. Najrozšírenejšia klasika, bez ktorej by dáma nebola dámou. Či ide o firemnú párty, kultúrne podujatie alebo súkromnú rodinnú oslavu či dokonca svadbu, dámske lodičky majú všade svoje miesto.
 • Na voľný čas - na kávu, do mesta, do divadla, kina...v rôznom veku, na rôzne príležitosti, v dámskych lodičkách sa dá chodiť aj mimo pracovných zón.

Lodičky - dámska obuv ku každému outfitu H2

 • K nohaviciam, sukni i šatám – lodičky prežili svoje obdobie s úspechom aj vďaka tomu, že sú vysoko praktické a flexibilne prispôsobivé. Dajú sa nosiť ku všetkým dámskym outfitom v rôznom prevedení. Zmenou tvaru, výšky podpätku, materiálu či farby a vzoru ich tak môžete doladiť k pracovnému nohavicovému či sukňovému kostýmu, kokteilovým šatám i topu a džínsom na večer.
 • K rôznym dĺžkam – rôzna dĺžka nohavíc či sukne nič nemení na skutočnosti, že ju lodičky dokážu doplniť, dotvarovať a pozdvihnúť na správnu úroveň.
 • K farbám i materiálom – rovnako ako materiály oblečenia, i materiály topánok môžu byť rôzne. A práve materiál je to, čo lodičkám dodá štýl. Od elegantného, cez každodenný, až po športový.

Vyberte si tie pravé dámske lodičky na Stilago.sk a užívajte nadčasovosť i pohodlie kamkoľvek sa pohnete.