0 Obľúbené
Doprava zadarmo do 20.8.! Kód: SF34

Dámske mokasíny

Mokasíny môžeme označiť ako druh obuvi, ktorý výškovo siaha do úrovne členkov ale na rozdiel od sandál je celá časť topánok zatvorená. Práve z toho dôvodu sa zvyknú využívať počas nepriaznivého daždivého počasia v prechodnom období a ochránia vás tak pred nadbytočnou vlhkosťou. Mokasíny sú zvlásť vhodné na celodenné nosenie napr. do práce ale aj ako spoľahlivý spoločník počas vašich voľných dní. Keďže mokasíny patria medzi pohodlnú obuv, v ktorej bez problémov prejdete aj dlhšie úseky sú veľmi vhodné ako vychádzková obuv. Svojou pohodlnosťou si vás zaručene ihneď získajú a budú mať vo vašom obuvníku svoje čestné miesto. Dnes sú dostupné v mnohých strihoch, farbách a veľkostiach vyrábané pre dámy alebo pánov rôznych vekových kategórií.

Mokasíny sú vo všeobecnosti štýlové, pohodlné a zároveň bez námahy elegantné. V dnešnom prevedení sú dostupné nielen v klasických tvaroch ale môžete si vybrať zo širokej palety rôznofarebných a dizajnovo zaujímavých dámskych mokasín, ako nikdy predtým! Pokiaľ chcete vo vašom letnom outfite zdôrazniť ľahkosť a zároveň zábavný štýl, určite siahnite po dámskych mokasínach s rôznymi ozdobnými kamienkami.

Mokasíny môžete nosiť množstvom rôznych odevov a štýlov oblečenia, ktorý máte práve vo svojom šatníku. Sú perfektnou obuvou s ktorou sa ľahko oblečiete a zladíte všetky potrebné detaily vášhou outfitu bez ohľadu na to, kam sa práve chystáte. Mokasíny sú mimoriadne pohodlné a štýlové, nosia sa už dlhé roky a neustále sa vracajú do módy. Nemusíte sa teda báť, že by ste tento alebo nasledujúce roky nekráčali spolu s módou.

Ako správne nosiť mokasíny 

Správny spôsob chôdze - ak chcete, aby mäkká podošva vašich mokasín vydržala, keď budete chodiť von, potom musíte zobrať na vedomie, ako chodíte. Odieranie nohy počas chôdze umožní, že sa podrážky vašich kožených topánok rýchlo zhoršia, najmä pri chôdzi na hrubších plochách ako je betón alebo štrk. Keď praktizujete uzemnenie a nosíte vonkajšiu obuv z mäkkej podošvy, snažte sa byť vedomí toho, že zdvihnete nohy rovno a podošva vašej topánky bude v rovnováhe.

Pravidelne používajte ochranné prostriedky. Pokiaľ máte kožené mokasíny, používajte spreje a impregnačné prostriedky špeciálne určené na starostlivosť o ne. Môžete tiež vziať do úvahy to, aké je práve počasie a v prípade daždivého počasia ich nastriekať špeciálnym sprejom, ktorý odpudzuje vodu. Protector môže zabrániť tomu, aby sa elektróny preniesli do vašich chodidiel.

Sledujte, kam idete -existuje veľa rôznych terénov, ktoré môžete preferovať ako sú betón,  skaly, piesok prípadne tráva. Hrubé povrchy ako sú betón a skaly, opotrebúvajú podrážku vašich mokasín rýchlejšie ako chôdza na mäkších povrchoch a nemusí sa v nich príjemne chodiť. Tráva a piesok sú oveľa jednoduchšie na podrážke vašich topánok, pokiaľ nie sú mokré. Vlhkosť nie je zlá pre uzemnenie, ale skutočne zvyšuje vodivosť.

Pozrite sa na niektoré z našich dámskych mokasín, ktoré ponúkame v našom e-shope Stilago. Naša klasická mokasínová obuv bola navrhnutá a spracovaná rôznymi svetovými dizajnérmi. Zabezpečujeme čo najrýchlejšie dodanie tovaru, skvelé ceny a užitočné služby zákazníkom. Naše skutočné kožené mokasíny z nich robia perfektnú zemniacu topánku alebo domácu papučku. Dúfame, že budete brať do úvahy tieto tipy a vyťažíte maximum zo svojich obľúbených mokasínov. Snažíme sa o to, aby naša vysoko kvalitná obuv vám vydržala veľa sezón a vyzerala dlho ako nová.

Ako štýlovo zladiť mokasíny 

Keď sa pozrieme pár rokov späť do minulosti, šatník takmer každej ženy obsahoval pár klasických mokasín. Väčšinou boli aj dodnes sú nosené počas jarných a letných mesiacov, avšak podľa počasia môžu byť nosené kedykoľvek počas roka. Ich nosenie sa môže zdať o niečo zložitejšie, ale opak je pravdou.

Pokiaľ si vyberiete kožené mokasíny, tie sú viac tvárne čo znamená väčší komfort pre vaše nohy a čo je najdôležitejšie, odolávajú teplu lepšie ako mokasíny vyrobené z iných materiálov. V lete počas krásnych dní vám odporúčame zvoliť bledšie a mäkkšie mokasíny napr. zo semišu. Tie vyniknú s rôznymi outfitmi, či už zvolíte klasickú sukňu, letné nohavice prípadne obľúbené džínsy. Dámam dodávajú mokasíny vo všeobecnosti elegantný vzhľad, ktorý nikdy nevyjde z módy a určite mali by zaujať pevné miesto vo vašom šatníku.

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú si musíte zapamätať je zachovať rovnováhu: jednoduché mokasíny kombinujte s jednoduchými farbami a klasickými detailmi, ako sú napr. strapce. Vytvoríte tým elegantný, klasický vzhľad, ktorý môžete s ľahkosťou začleniť do niektorého z vašich odevov.

Retro vzhľad vytvoríte napríklad tým, že štýlový pár mäkkých mokasín zladíte s kužeľovitými nohavicami a klobúkom - toto by fungovalo dobre napr. na večerné vystúpenie s dievčatami. Pre štýlový kancelársky vzhľad budú klasické čierne mokasíny spolu s vašou sukňou alebo nohavicami vyzerať fantasticky.

Počas horúcich letných dní zvolením krátkych šortiek a bledých mokasín docielite zvláštny vzhľad, ktorým určite vyjdete z davu. Keď k nim zladíte trendový pruhovaný dámsky top, vyčarujete tým dokonca elegantný parížsky štýl.

Ako nosiť mokasíny: s ponožkami alebo radšej bez nich? 

Najobľúbenejšia otázka, ktorú stále počúvame, pokiaľ ide o štýlové mokasíny je, či by sme ich mali nosiť s ponožkami alebo bez nich? Najdôležitejšia vec, ktorú treba vziať do úvahy je samozrejme počasie. Ak je vonku studené počasie, holá noha bude nepríjemne chladná, avšak v letných mesiacoch dokážu ponožky udržať nohy v pohodlí. Takže čo je najlepšie?

Veľmi dobrou voľbou sú ponožky, ktoré siahajú maximálne po okraj mokasín, a tým sú takmer neviditeľné. Sedia pekne v topánke a zabezpečujú vám príslušný komfort.

To všetko zabraňuje nadmernému poteniu nohy, pachu a tiež pomáha udržať topánky od trenia a vytvárania nežiaducich otlakov.

Rada pre všetky dámy - zlaďte svoje obľúbené mokasíny bez ponožiek s letnými šatami, ktoré vám dávajú šancu na letný vzhľad, ktorý nikdy nevyjde z módy.